Mazars Türkiye’den otomotiv yan sanayi şirketi RMA Group’un yatırım sürecine destek

Mazars Türkiye, dünyanın önde gelen otomotiv yan sanayi şirketlerinden biri olan RMA Group’a Altınay Modifikasyon Merkezi Ticaret A.Ş’nin finansal ve vergisel özel inceleme (due diligence) çalışmalarıyla ilgili finansal danışmanlık hizmeti verdiğini duyurdu.

RMA Group’a proje özelinde finansal tabloların analizi, finansal performans, iş planı, sermaye, kârlılık, risk, borçluluk analizi gibi hizmetler veren Mazars Türkiye, projenin bir parçası olmaktan gurur duyduğunu belirtti.

Türkiye'de öncü sektörlerden biri olan otomotiv sektörü, pandemi sonrası yaşanan çip krizine rağmen ticari araç ihracatında 2020 yılının rakamlarını aştı. OSD (Otomotiv Sanayi Derneği) tarafından açıklanan verilere göre 2021 yılının ilk 11 ayında ticari araç üretimi yüzde 14 artarken ticari araç ihracatı yüzde 16,9 arttı. RMA Group’un ticari araçlar için modifikasyon ve üretim merkezi olan Altınay Modifikasyon ile güçlerini birleştirmesi sektör açısından önemli ve olumlu bir adım olarak yorumlanırken üretim kapasitesinin de artacağı belirtildi.

Bu Yatırım Yüksek İhracat Potansiyelini Artırdı

Türkiye’de 10 seneyi aşkın süredir ambulans, tıbbi ve ticari nakliye araçları modifiye ederek ihraç eden RMA Group’un yatırım sürecinde finansalların değerlendirilmesini sağlayan proje yöneticilerinden Mazars Türkiye Finansal Danışmanlık Hizmetleri Ortağı Gökçen Müftüoğlu Çapa, “Danışmanlık hizmeti verdiğimiz RMA Group, 30 yılı aşkın üretim tecrübesiyle, modifiye edilmiş özel araçların önemli bir küresel tedarikçisidir. Altınay Modifikasyon, sektörün önde gelen oyuncularıyla çalışmaktadır. Mazars Türkiye danışmanlığında; RMA Group’un gerçekleştirdiği bu yatırım işlemi sonrasında her iki Şirket için de yüksek ihracat potansiyeli oluşmuştur. Ayrıca, bu işlem uluslararası pazarlarda büyüme için önemli fırsatlar yaratmaktadır. Mazars Türkiye Finansal Danışmanlık ekibi olarak böyle bir yatırım işleminin parçası olup değer katmaktan ötürü çok mutlu ve gururluyuz” diyerek süreç hakkında bilgi verdi.